FALLS KİLİSESİ, Va. – Amber Heard, aktör arkadaşı Johnny Depp ile olan evliliğinin ayrıntılarını, avukatları şu anda bir iftira davası konusu olan makaleden bu pasajların kaldırılmasını istemesine rağmen, aile içi şiddet hakkında yazdığı bir makalede yer almaya itti. duruşma.

Depp’in Perşembe günü Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği’nin genel danışmanı Terence Dougherty’den Heard heard ifadesine karşı açtığı iftira davasındaki jüri üyeleri. Makaleyi Heard adı altında hazırlayan ve toplumsal cinsiyet şiddeti konularında ACLU büyükelçisi rolünü yansıtan ACLU’YDU.

Dougherty, Aralık 2018’de Washington Post’taki op-ed parçasının ilk taslağı ile yayınlanması arasında meydana gelen itme ve çekme hakkında ifade verdi – hem ACLU tarafından stratejik olarak zamanlandı hem de “Aquaman” ın yayınlanmasıyla aynı zamana denk geldi. önemli bir rol oynadığı bir film.

Depp, makalenin yayınlanmasından sonra Fairfax Bölge Bölge Mahkemesinde dava açtı ve Heard, “iki yıl önce aile içi istismarı temsil eden bir halk figürü oldum ve kültürümüzün öfkesinin tüm gücünü hissettim. konuşan kadınlar için.” Depp’in avukatları, bunun 2016’da Depp’e yönelttiği ve Depp’in doğru olmadığını söylediği suistimal iddialarına açık bir referans olduğunu söylüyor.

Dougherty, çok sayıda ACLU avukatının makaleyi çeşitli aşamalarda gözden geçirdiğini ifade etti ve Heard’in avukatlarından, çiftin 2016 boşanmasıyla ilgili olarak Depp ile yaptığı bir gizlilik anlaşmasına aykırı olmadığından emin olmak için parçayı gözden geçirmelerini istedi.

Bu tartışmalar sırasında Heard, Heard ile koordine eden bir ACLU çalışanı olan Jessica Weitz’in bir e-postasına göre, avukatları tarafından onaylanan ve “evliliğiyle ilgili kopyanın çoğunu özellikle kısırlaştıran” düzenlenmiş bir versiyonunu geri gönderdi.

Ancak e-postaya göre, Heard makaleye silinmiş bir pasajın geri yüklenmesinin bir yolunu arıyordu.

Makalelerin çeşitli taslakları jüriye gösterilmedi, bu nedenle ilk taslakta kaç kişisel ayrıntı olduğu ve Heard’in avukatlarının ne kadar eksize ettiği belli değil.

Ancak son versiyon, Heard’in kişisel deneyimleri hakkında çok az şey içeriyor. Depp’den hiç bahsetmiyor. “Aile içi istismarı temsil eden bir halk figürü” hakkındaki pasaja ek olarak, başka bir pasajda şöyle yazıyor: “Kurumların istismarla suçlanan erkekleri nasıl koruduğunu gerçek zamanlı olarak görmenin nadir bir bakış açısına sahiptim.”

Makalenin çoğu, aile içi istismarı önleme savunucuları için yasal öncelikler hakkında konuşuyor. Diğer pasajlar, kişisel hayatının Depp ile ilgisi olmayan kısımlarını ifade eder.

Dougherty, taslakta “son makalede ortaya çıkan dilin orijinal dilden çok farklı olduğunu” ifade etti. “Doğrudan Bayan Heard’un Johnny Depp ile olan ilişkisine atıfta bulunmadı.”

Duruşmanın, Depp’in makalede iftira edilip edilmediğine ilişkin olması gerekirken, Perşembe gününe kadar geçen ilk üç haftada çok az ifade, makalenin kendisi veya içeriğiyle ilgili. Heard’in avukatları, duruşmanın başlangıcında, Depp ve Heard’in kişisel yaşamlarının dağınık ayrıntılarına girecek olan çamurlu bir sabun operası olacağını öngördü.

Bununla birlikte, Heard’in avukatları, jüri Depp tarafından asla kötüye kullanılmadığına inanacak olsa bile, Heard’in davada hala geçerli olması gerektiğini, çünkü makalenin Depp ile ilgili olmadığını, onu karalamadığını ve Heard’in serbest konuşma haklarının kamuoyunun meselelerine ağırlık vermesine izin verdiğini söyledi aile içi şiddet gibi önem.

Dougherty’nin ifadesinin çoğu, Heard’in Depp ile yaptığı 7 milyon dolarlık boşanma anlaşmasının yarısı olan 3.5 milyon dolarlık Aclu’ya bağış yapma sözünü yerine getirip getirmediğine de odaklandı. Dougherty, aclu’nun kendisine şu ana kadar 1.3 milyon dolar katkıda bulunduğunu ve paranın 10 yıllık bir süre içinde gelmesini beklediğini, ancak 2018’den bu yana hiçbir katkı yapmadığını ifade etti.

Jüri üyeleri ayrıca Depp’in işletme müdürü Ed White’dan kısa bir süre haber aldı. White, ödenmemiş vergiler ve nakit sıkışıklığı da dahil olmak üzere Depp için mali zorlukları çözmek için 2016’e müdahale ettiğini söyledi. Heard’in avukatları, 500 dolarlık İspanyol Vega Sicilia şarabının birden fazla şişesini içeren aşırı bir şarap faturası için Heard’i suçladığında, gazeteci Hunter S. Thompson’ın küllerini vurmak için milyonlarca dolar harcamak da dahil olmak üzere Depp’in harcama aşırılıkları üzerine bir dizi soruyla yanıt verdi. bir top.

Depp ve Heard, Thompson romanının uyarlaması olan “The Rum Diary” filminin çekimleri sırasında tanıştılar. Depp daha önce kendisinin ve Thompson’ın arkadaş olduğunu ve Depp’in Thompson’ın kağıtlarını incelerken kayıp “Rom Günlüğü” el yazmasını bulduğunu ifade etti.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.