Geçtiğimiz Ağustos ayında, 60 milyon sterlinlik bir yenileme projesinin ardından iki yıllık bir aradan sonra, Theatre Royal Drury Lane küresel bir fenomene kapılarını açtı ve Müzikali dondurdu. Upstage LED duvarında sergilenen ultra gerçekçi görseller sayesinde hikayenin inanılmaz arsa ve muhteşem manzarası tam, buzlu ihtişamla hayata geçirildi. Parıldayan kar zirvelerini, fiyortları ve büyüleyici auroraları inanılmaz derecede ince renk, bit derinliği ve parlaklık derecelerinde doğru bir şekilde yeniden yaratmaya yardımcı olmak için Brompton Tessera işlemeyi kullanarak izleyiciler Arendelle’in büyülü dünyasına taşınır.

Disney Theatrical Productions tarafından üretilen, takıma yakın işbirliği içinde video tasarım nezaret MÜCADELEYE Studio Finn Ross ile çalıştı; Kafadanbacaklı olan Jonathon Lyle, gelişmekte olan sistem tasarım sorumlusu; ve video ekipman kiralama şirketi, Mavi-ben Tiyatro Teknoloji, Londra’nın göbeğinde Bu uluslararası üne Haritayı getirmek için.

West End üretimi için, 2m x 8m ROE Görsel Siyah İnci 3 kademeli LED duvar, fiyort uçurum yüzleri ve proscenium oluşturmak için kullanılan daha fazla BP3.9 ile birlikte, toplam 10 Tessera SX40 4K LED işlemcileri tarafından 22 Tessera XD veri dağıtım ünitesine sahip olarak kablo çalışmalarını minimumda tutuyor. Aynı kurulum Tokyo, Hamburg’daki prodüksiyonlar ve hem Kuzey Amerika Turu hem de Avustralya turları için de uygulandı.

Frozen yardımcı video tasarımcısı, Frozen video programcısı ve Ammonite direktörü Jonathon Lyle, ”Frozen’in orijinal Broadway prodüksiyonunda altı Brompton Tessera M2 LED işlemci kullandık, çünkü o sırada mevcut olan versiyon buydu” dedi. “Tek bir 4k ekran için inanılmaz derecede iyi çalıştı. Tessera SX40, gösterinin yüksek çözünürlüklü LED kullanımı genişledikçe geliştirildi, bu nedenle iş akışına doğal bir yükseltme oldu. ”

ROE Görsel LED panelleri, Frozen’ın ilk açılmasından bu yana da konuşlandırıldı ve gösterinin arka planlarını oluşturmak için kullanıldı, gerçek ve dijital manzaralar genellikle sorunsuz bir şekilde harmanlandı. Lyle, ”Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, gösterinin çoğu aurora ve kar içeriyor” dedi. “Auroraların inanılmaz derecede ince renk dereceleri var. Diğer LED işlemciler bunu bantlamadan halletmek için uğraştılar, ancak Tessera’nın Dark Magic işlevselliğini kullanarak kusursuz görsel performans elde edebildik ve maksimum parlaklıktan daha az çalışan LED ekranlardaki görüntü kalitesini önemli ölçüde artırdık.”

Şovun setinde 10 fiyort uçurum yüzü ve hepsi yarı saydam dökme reçineden yapılmış, düşük çözünürlüklü LED ekranları içeriden aydınlatan ahşap bir proscenium bulunuyor. Lyle, ”Bu bazı ilginç görünümler yaratırken, 25 mm’lik 8 bitlik bir ekranın sunabileceği sınıra hızla ulaştı” dedi. “Gösteriyi gezmeyi planladığımız gibi, ROE ile birlikte, benzersiz kenarlı, 3.9mm’lik bir zift ve güzel renk derinliğine sahip modüler karolar oluşturmamızı sağlayacak özel bir LED karo üretmek için çalıştık.”

Lyle, Theatre Royal Drury Lane’deki ekibin kullandıkları ürünleri öğrenmede proaktif olduklarını ve son zamanlarda Brompton’un eğitim programından yararlandıklarını ve üreticinin 2020’in başından bu yana gerçekleştirebildiği ilk kişisel oturuma katıldıklarını belirtti.

Brompton’un eğitim ve teknik destek uzmanı Steve Harris, ”Theatre Royal’den ekiple gerçekten iyi bir ilişkimiz var ve işteki işlemcileri tanımak ve bizden çok fazla yardım almadan harika bir iş çıkardılar” dedi. “Ancak, bu onlara bazı temiz ipuçları ve püf noktaları ve hızlı bir şekilde nasıl sorun giderileceğini ve ihtiyaç duyulduğunda sistemin nasıl genişletileceğini göstermek için harika bir fırsattı.”

FRAY Studio’nun kurucu ortağı Finn Ross, “Ne diyebilirim? Tüm spektrumda mükemmel renk sunumu elde edeceğimizi bildiğim için Brompton’un ürünlerini herhangi bir şovumda seviyorum. Ayrıca, tiyatroda sık sık yapmamız gerektiği gibi duvarı alt uçtan çalıştırabiliriz ve yine de bantlama olmadan mükemmel görüntü kalitesini koruyabiliriz. Bir deyişimiz var, ‘Güç veren bir Brompton işlemciye sahip olduğu sürece az ya da çok herhangi bir ekran alacağım’ – bu da ürünlerinin kalitesi hakkında çok şey söylüyor!”

Bu yılın başlarında Disney Theatrical Productions, Frozen the Musical yapımının halkın talebi nedeniyle Ekim 2022’ye kadar uzatılacağını doğruladı.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.