Hisse senetleri tüm hafta boyunca yükselişe geçti, ancak Perşembe günü kesinlikle yukarı taraftaydı. Dow 614 puan veya% 1.8 artışla 33.916’ya yükseldi; S & P 500 103 puan veya% 2.4 artışla 4.287’ye yükseldi; ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq en iyisini yaptı, 382 puan veya% 3 artışla 12.871’e yükseldi.

AP, rakamlara hızlı bir bağlam ekliyor: Kazançlar piyasayı kazanan bir haftaya sahip olma yolunda ilerliyor, ancak Nisan ayı Mart ayından itibaren hala büyük kayıplar göreceğinden emin.

Wall Street Journal’a göre, teknoloji stokları Perşembe günkü kazanımlara yol açtı. Örneğin Facebook’un ana şirketi Meta’nın hisseleri% 18 arttı çünkü Facebook ilk çeyrekte beklenenden daha fazla kullanıcı ekledi.

 

Baird’den Michael Antonelli, piyasanın son zamanlardaki oynaklığına atıfta bulunarak Journal’a ”Hiçbir şey düz bir çizgide gitmiyor ve hiçbir şey düz bir çizgide yükselmiyor” diyor.

“Herkes bu kadar karamsar olduğunda borsayı hareket ettirmek için fazla bir şeye ihtiyacınız yok.” CNBC, yatırımcıların Perşembe günü başka bir kazanç raporu izlediğini belirtti.

Crossmark Global Investments’ın baş piyasa stratejisti Victoria Fernandez, ”Oldukça iyi bir kazanç mevsimi oldu ve bu hisse senedi piyasasını destekliyor” diyor.

Newser’den Daha Fazlası

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.