HABERLER

"Egea Seni Piste Çağırıyor" Kayseri'de gerçekleştirilecek

05.04.2018 Perşembe
EGEA SENİ PİSTE ÇAĞIRIYOR ETKİNLİĞİ BU KEZ KAYSERİ'DE

Fiat'ın Egea Sedan'ın pist versiyonu ile başlattığı "Egea Seni Piste Çağırıyor" etkinliği, 7 Nisan'da Kayseri'de gerçekleştirilecek.

Fiat açıklamasına göre, ilk iki ayağı Düzce ve Çanakkale'de gerçekleştirilen ve yüzlerce otomobil tutkununun katılım sağladığı "Egea Seni Piste Çağırıyor" etkinliği tüm hızıyla devam ediyor.

Hafta boyunca Fiat Yetkili Bayii İnciroğlu Otomotiv'e gelen ve Fiat Egea ile test sürüşü yapan kullanıcılar, Kayseri Kadir Has Stadyumu otoparkında 7 Nisan Cumartesi günü gerçekleşecek Fiat Motorsporları Etkinliği'ne katılmaya hak kazanacak.

Güvenli otomobil kullanımının püf noktalarına dair alınan eğitimin ardından, Egea Sedan'ın pist şartlarına özel olarak hazırlanan versiyonunu deneyimleme imkânı bulunan etkinlikte kullanıcılar, motor sporları dünyasını yakından tanıma fırsatı bulacak. Geçerli ehliyet sahibi olan ve manuel vites otomobil kullanabilen tüm otomobil severler, aktiviteye katılabilecek.

"Egea Seni Piste Çağırıyor" aktivitesinde ilk üçe giren katılımcılar podyuma çıkarak, madalyalarını Fiat Motor Sporları Takım Direktörü ve pilotları ile İnciroğlu Otomotiv yetkililerinden alacak. Yıl boyunca "https://motorsporlari.fiat.com.tr/" adresli web sitesinden takip edilebilecek olan "Egea Seni Piste Çağırıyor" etkinlikleri, farklı bölgelere uğrayarak devam edecek.

ASFALTA ÖZEL 180 HP'LİK EGEA SEDAN

Pist kullanımı için özel olarak Tofaş'ta geliştirilen Fiat Egea Sedan'da, aerodinamik özellikleri geliştiren, geniş hava giriş ve çıkışlarına sahip tamponlara yer veriliyor. 1.6 litrelik turbo beslemeli dizel motorun gücü 180 HP'ye çıkarılırken, vites oranları kısaltılmış, özel olarak hazırlanan 6 ileri manuel şanzımanla donatılıyor.

Pist kullanımına özel Egea Sedan'da, 17 inç boyutunda Speedline alüminyum alaşım jantlar, geliştirilmiş fren sistemi ve ayarlanabilir süspansiyon sistemi de bulunuyor.

Kaynak: AA

;
BİZE ULAŞIN