Kongre’de Kevin McCarthy, o zamanki Başkan Trump’ı ve Trump’ın Capitol isyanının ardından en ateşli destekçilerinden bazılarını küçümsediğini ortaya koyan sızan ses klipleri konusundaki tartışmalara dayanıyor gibi görünüyor.

Bununla birlikte, Kaliforniya’daki kendi bölgesinde, azınlık lideri halkın tepkisine dayanıyor, Newsweek. Cumhuriyetçi bir grup Bakersfield’ın etrafına altı reklam panosu yerleştirdi ve “Kasetleri duyduk Kevin. 6 Ocak hakkında yalan söylemeyi bırak.” Reklam panoları, Mccarthy’nin siyasi yelpazenin her iki tarafından da Cumhuriyetçilerin ara sınavlarda galip gelmesi durumunda Meclis başkanı olmak için manevra yaptığı sıkışıklığı gösteriyor.

 

Bu durumda, reklam panolarının arkasındaki grup — Cumhuriyetçi Hesap Verebilirlik Projesi – Mccarthy’yi Trump’a karşı çok yumuşak olmakla suçluyor. Washington Post’a göre grup, eski cumhurbaşkanının çalıntı seçim iddialarına itiraz eden muhafazakarlardan oluşuyor.

RAP, Mccarthy’yi konuşmacı olmak için desteğini desteklemek için yarışırken kendisini Trump’ta tersine çevirmekle suçluyor. Aynı zamanda, ses kliplerinde dile getirdiği duygular nedeniyle McCarthy, Evdeki Trump sadıklarının desteğini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalıyor ve bu da konuşma şansını torpido edebilir.RAP sözcüsü Post’a verdiği demeçte, “En azından kendisine oy veren insanlara yalan söylediğini ve yalan söylemeye devam ettiğini bildirmeye çalışıyoruz” dedi.

“Eve döndüğünde, onu bu konuda sorgulayan bazı insanlar olacak.” Çarşamba günü McCarthy, sızan ses konusunda kendisini savunmak için Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçileriyle bir araya geldi ve ayakta alkışlandı.

GOP Temsilcisi Jay Obernolte Fox News’e “(Cumhuriyetçi) konferansın tatmin olduğunu düşünüyorum” diyor. Ayrıca, Trump’ın kendisinin McCarthy ile ayrılmadığını da unutmayın.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.