Son 10 yılda çevre politikanızın ve süreçlerinizin geliştirilmesinde birkaç kilometre taşı seçmek zorunda kalsaydınız, bunlar ne olurdu ve neden? 2014 Yılında, üretim verimliliğini artıran ve güç tüketimini ve hurda oranını önemli ölçüde azaltan Huizhou Akıllı Üretim Merkezi açıldı.

Dijitalleşme sürecini hızlandırmak için 2018 yılında MES akıllı üretim sistemi tanıtıldı. Sonuç olarak, Absen devam eden çalışmaları daha da azalttı ve bitmiş ürünlerin bir kerelik geçiş oranını iyileştirerek hurdayı azalttı.

2021’de Absen, Çin, Kuzey Amerika, Avrupa ve diğer ülkelerdeki politikalara yanıt olarak, sektörümüzün sürdürülebilir kalkınmasında öncülük ederek, dünya çapında LED ekranlar için sekiz ana standardını tanıtmaya başladı. Tüm ürünlerimiz RoHS çevre koruma standardına uygundur.

2022’de Absen, kullanıcıların çevresine ve kişisel sağlığına özel bir önem vererek “yeşil ve çevre koruma” yaklaşımını küresel ölçekte aktif olarak desteklemeye devam etti.

Daha sürdürülebilir üretim arzusunun üretim süreçlerinizi nasıl etkilediğine dair belirli bir veya iki örnek verebilir misiniz? (Lütfen Yeşil AV Girişiminizle ilgili tartışmayı ekleyin.)
RoHS Yeşil çevre koruma gereksinimleri gibi karşılayan teşvik malzeme: PCB pad yüzey işlem kullanır ve kurşunsuz lehim, kalay çubuklar ve teller kalay gibi yeşil malzemeler kaynak malzemeleri için kullanılır; kurşun lehim ve kalay barlar kurşun lehim ve kalay barlar, çevre dostu malzeme; tüm tedarik zinciri uygulayan bizim geri dönüştürülebilir ve yeniden kullanılabilir ambalaj malzemeleri sigara kalay tel ve diğer geri dönüştürülebilir ambalaj malzemesi olmayan tek kullanmak yerine değiştirilir işlemi yerine teneke sprey süreci OSP.

Benzer şekilde, ürünlerinizi daha az etkili hale getirmek için çalıştığınız yollardan bazılarını özetleyebilir misiniz (örn. enerji verimliliği) ve işletme ömürlerinin sonunda (örn. geri dönüşüm / geri dönüşüm)?
Ürünlerin malzeme seçimi: Absen’in akıllı üretim sistemi tarafından üretilen tüm ürünler yeni RoHS2.0 (2011/65 / EU) direktifine uygundur ve kurşun, cıva ve kadmiyum gibi zararlı maddeler insan sağlığı ve çevre koruma standartlarına uygundur.

Ürün enerji tasarrufu: LED ekran ne kadar enerji tasarrufu sağlarsa, aynı alanda (ekranlar, klimalar vb. Dahil) o kadar az elektrik kullanılır.) ve kalorifik değer daha düşüktür, bu da enerji tasarrufu ve çevreyi korumaya elverişlidir.

Absen standardı, endüstrinin 600-800W /㎡ ürünlerinden çok daha yüksektir. Örnek olarak Absen A1021D ürününü alın: 10000 nit parlaklıkta, maksimum güç tüketimi yalnızca 260W /㎡ ve bekleme güç tüketimi yalnızca 21W /㎡’dir ve parlaklığı çevreye göre akıllıca ayarlayabilir. Ekranın parlaklığını ayarlamak, enerji tasarrufu sağlarken ışık kirliliğini azaltır.

Yüksek kaliteli ürünler: iyi stabilite ve uzun servis ömrü.

Birçok bölge daha sıkı karbon ve çevresel etki raporlaması uyguladığından, bana bu alandaki faaliyetlerinizin nasıl geliştiğine dair bir fikir verebilir misiniz?
2021’de Huizhou Akıllı Üretim Merkezi, ISO50001 enerji yönetim sistemi sertifikasını uyguladı ve geçti ve dört alanda enerji tasarrufu ve emisyon azaltma uyguladı: ürün tasarımı, süreç yeniliği, tedarik zinciri yönetimi ve temel işletme. 12.8 ve birim ürün başına enerji tüketimi% 17.8 azaldı.

Tüm Absen ürünlerinin tüm güç kaynakları PFC fonksiyonu (Güç Faktörü Düzeltmesi) ile donatılmıştır ve güç dönüşüm verimliliği% 90’a kadar yüksektir ve müşterilere daha uygun enerji tasarrufu koşulları sağlar.

Pro AV tarafından bu konularda daha evrensel eylem için kapsam olduğunu düşünüyor musunuz? Önümüzdeki birkaç yıl içinde endüstri çapında neler olacağını görmek ister misiniz?
Evet, pro-AV endüstrisi, üreticilerden son kullanıcılara kadar bir konu olarak sağlık ve güvenlik konusunda daha bilinçlidir. “Yeşil çevre koruma” kavramı, çevre için daha sürdürülebilir kalkınma için küresel talep gibi sektörümüzde görünürlük ve çekiş kazanıyor. Güvenlik, sağlık, çevre koruma, kalite, sosyal sorumluluk vb. Pratik eylemler gerçekleştirerek. sürdürülebilir kalkınmayı gerçekten göz önünde bulundurarak ve ürün ve süreçleri optimize ederek, yalnızca rekabet avantajına sahip olamayacağımıza, aynı zamanda zaman içinde daha sürdürülebilir olabileceğimize inanıyoruz.

Sektördeki meslektaşlarımızın LED için sürdürülebilir bir gelişme için birlikte çalışacağını, endüstri standartlarının ilerlemesini teşvik etmeye çalışacağını ve sadece yeşil değil, endüstri yeşili olan bir ortamı hedefleyeceğini umuyoruz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.