İki yıllık bir süre boyunca Dallas bölgesinde 18 yaşlı kadını öldürmekle suçlanan bir adam, daha önceki bir yanlış duruşmadan sonra kendisine karşı açılan davalardan birinde Perşembe günü mahkum edildi.

49 Yaşındaki Billy Chemirmir, Mart 2018’de 81 yaşındaki Lu Thi Harris’i boğarak öldürmekten suçlu bulundu. Savcılar, Chemirmir ve Harris’in ikisi de aynı Walmart’ta olduktan sonra evine gittiğini, onu öldürdüğünü ve mücevherlerini çaldığını söyledi.

Kasım ayında davanın çıkmaza girdiğini duyan ilk jürinin ardından Chemirmir’in ölümüyle ilgili ikinci duruşmasıydı. Savcılar idam cezası istemiyorlar, bu yüzden Chemirmir şartlı tahliye olmaksızın ömür boyu hapis cezasına çarptırılacak.

Masum olduğunu iddia eden Chemirmir, Dallas County’de 13, yakındaki Collin County’de beş kadının ölümüyle ölümle suçlandı. Dallas Bölge Savcısı John Creuzot, Chemirmir’i en az bir ölüm daha denemeyi planladığını söyledi, ancak kimin olduğunu söylemedi.a

Chemirmir bu hafta sadece Harris’in ölümüyle yargılanıyor olsa da savcılar, jüri üyelerine 91 yaşındaki Mary Annis Bartel’in Harris’in öldürülmesinden bir gün önce hayatta kaldığı ve 87 yaşındaki Mary Brooks’un yaklaşık altı hafta önce öldürüldüğü bir saldırı hakkında kanıt sundular.

Chemirmir, Bartel’in bir adamın yaşlılar için bağımsız bir yaşam topluluğundaki dairesine zorla girdiğini ve yüzünde bir yastık tuttuğunu söylemesinden bir gün sonra tutuklandı.

Savcı Glen Fitzmartin, polisin daha sonra birkaç gün önce yaşadığı bağımsız yaşam topluluğunda şüpheli bir kişinin rapor edildiğini bulduğunu söyledi. Bir plaka numarası memurları Chemirmir’e götürdü.

Polis dedektifleri, Chemirmir’in en yakın apartmanına gidip otoparka girerken onu izlediğine dair ifade verdi. Dedektifler eşyaları çöp kutusuna attığını ve sonra onu aracından çıkardıklarında elinde mücevher ve para tuttuğunu söyledi.

Polis, çöp kutusundaki büyük kırmızı mücevher kutusunda onları Harris’in evine götüren belgeler olduğunu söyledi. Onu yatak odasında ölü bulmuşlar, yastığına ruj bulaşmış.

Bartel 2020’de öldü, ancak jüri üyeleri saldırıya uğradığı gün kapısını açtığını anlatan bantlanmış bir ifade duydu. Hemen kişinin giydiği yeşil lastik eldivenlere odaklandığını ve kapıyı kapatmaya çalıştığını ancak güçlendiğini söyledi.

Bartel, ”Benimle kavga etme, yatağa uzan” dedi. Saldırganın yastığını yüzüne “çarptığını” ve “tüm ağırlığını nefes almamı engellemek için kullandığını” söyledi.”

Adamın görünüşüyle ilgili detayları hatırlayamadığını söyledi.

Bilincini kaybeden Bartel, daha sonra düğün bandını, pırlanta nişan yüzüğünü ve diğer mücevherlerini kaçırdığını keşfetti.

Savcılar, Chemirmir’in bir online satış sitesinde Bartel ve Brooks’a ait mücevherleri listelediğine dair kanıtlar sundu.

Jüri üyeleri ayrıca Harris ve Chemirmir’in ölü bulunmadan saatler önce aynı Walmart’ta olduklarını gösteren güvenlik kamerası görüntülerini gördüler. Jüri üyeleri, ölü bulunmadan bir gün önce Brooks’un aracı tarafından Walmart’a park edilen Chemirmir tarafından sürüldüğü bilinen bir araç modelinin videosunu gördüler.

Chemirmir’in öldürmekle suçlandığı kişi sayısı, yetkililerin daha önce doğal olduğu düşünülen ölümleri yeniden araştırmasıyla arttı.

İnsanların çoğu, Chemirmir’in dairelere zorla girmesi ya da tamirci kılığında davranmakla suçlandığı yaşlılar için bağımsız yaşam topluluklarındaki dairelerinde ölü bulundu. Bazıları Harris ve Chemirmir’in evde bakıcı olarak baktığı bir adamın dul eşi de dahil olmak üzere özel evlerde yaşıyordu.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.